Informacje o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

1. Logowanie do systemu odbywa się za pośrednictwem strony https://lodzkie.edu.com.pl/kandydat
  2. W Łodzi Kandydat sam rejestruje się w systemie, system generuje login i hasło. Później kandydat może zmienić to wygenerowane hasło.
  3. W Łodzi można wybrać trzy szkoły publiczne prowadzone przez Miasto
  4. Termin wyboru szkół i oddziałów: 15 czerwca – 10 lipca 2020 r. Ogólny harmonogram umieszczony jest na stronie systemu w zakładce „Terminy naboru” oraz szczegółowy harmonogram w zakładce „Pliki do pobrania”. Terminy rejestrowania się do oddziałów nietypowych: sportowych, wstępnych, dwujęzycznych, z uzdolnieniami kierunkowymi były krótsze, niż terminy wyboru innych oddziałów. (Jest informacja w harmonogramie szczegółowym)
  5. W Aktualnościach na stronie systemu Administrator umieścił filmik z instrukcją działania systemu. Warto skorzystać.
  6. Wniosek składa się do szkoły pierwszego wyboru. Wniosek może być złożony metodą tradycyjną, w wersji papierowej lub elektronicznie poprzez profil zaufany
  7. W terminach:
    26 czerwca -10 lipca 2020
    kandydat składa w szkole pierwszego wyborukopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Może to zrobić zanosząc tradycyjnie papierową kopię do szkoły lub wysłać skan/zdjęcie świadectwa na adres specjalnie utworzonej do celów rekrutacji skrzynki mailowej w szkole pierwszego wyboru. Wykaz adresów dedykowanych skrzynek mailowych ukaże się w systemie elektronicznego naboru.
    31 lipca – 4 sierpnia 2020
    kandydat składa zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty w szkole pierwszego wyboru. Może postąpić tak jak przy przekazywaniu świadectwa. Zanieść do szkoły pierwszego wyboru kopię papierową lub wysłać skan/zdjęcie na adres dedykowanej skrzynki mailowej.
    W tym terminie można też zmienić szkoły i oddziały do których kandydat aplikuje.
  8. Lista zakwalifikowanych ukaże się w dniu 12 sierpnia 2020 r.
  9. W terminie 13 sierpnia – 18 sierpnia należy potwierdzić wolę nauki poprzez złożenie oryginału świadectwa i zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany.
  10. Lista przyjętych ukaże się w dniu 19 sierpnia do godz.14.00

Uwaga:

1. W terminie 26 czerwca – 10 lipca kandydat sam wprowadza do systemu oceny uzyskane na świadectwie oraz inne osiągnięcia umieszczone na świadectwie. Wpisane osiągnięcia będą weryfikowane przez komisje rekrutacyjne w szkołach ponadpodstawowych.
  2. Wyniki egzaminu ósmoklasisty wprowadza szkoła ponadpodstawowa.